Убивал поради танц, фудбал и лоша храна, силувал 1.000 жени: Ова е Удај Хусеин (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Еден од најпознатите светски диктатори кои човештвото некогаш ги имало, секако е Садам Хусеин.

Долгогодишниот лидер на Ирак убиен е на 30. декември 2006. година, а три години пред него Удај и Кусај, неговите синови. Кога е убиен Удај Хусен, многумина по прв пат во животот здивнале. Имало многу Ирачани кои далеку повеќе се плашеле од Удај отколку од Садам.

Loading...

Кој бил Удај Хусеин?

Вистинското прашање е што не бил?! Лош, безобразен, насилен, препреден и авторитативен.

Поранешен член на Илуминати зборува за Путин, Садам Хусеин, тајните бункери… (видео)

Се што правел, го правел со огромна доза на предизвикување страв кај оние наспроти себе, а неретко и самиот е поврзан со најлошите методи на „превоспитување“.

 

 

Удај Хусеин завршил средно училиште исто како што го започнал факултетот – со највисоки оценки.

Добил диплома по инжинерсто како најдобар во генерацијата од 73 студенти. По неговата смрт и на Садам Хусеин, на површина излегле некои вистини како оние дека бил најлош студен кој ниту еден испит не би го положил  да не бил татин син.

Плукал, тепал, измачувал и убивал

Неговото злоставување се движело од омаловажување и пцуење на соговорникот, до физичко малтерирање, претепување и мачење, па до смрт на оние кои му претставувале пречка.

Наследниците на диктаторите – живот исполнет со алкохол и насилство (фото)

Тому и самиот ирачки диктатор го забележал тоа кај својот син па затоа никогаш не го поставил за свој наследник.

Удај сакал брзи автомобили, каубојски чизми, напаѓање на недолжни, малтретирање над послабите и американски каубојско-гангстерски стил на живеење.

https://youtu.be/w2Fiykvklbs

Сакал да носи каубојски изми и во нив низ Багдад да сее страв и трепет. Татко му го почитувал до оној момент кога дознал дека Удај до смрт претепал еден слуга затоа што не бил задоволен од сервисот.

Откако е ранет во атентат во 1996. година Удај се нашол во немилоста на татко си, а особено кога дознал дека листата на оние кои ги убил е далеку поголема од името на еден човек.

https://youtu.be/1x9OMVekPVM

Loading...

Удај сепак имал некои функции – бил претседател на ирачкиот Олимписки комитет, Фудбалскиот сојуз на Ирак и Ирачкото новинарско здружение, но и сопственик на највлијателното ирачко списание „Бебел“ и телевизиската станица „Шебаб“.

Киднапирал па ги силувал најубавите девојки

Заејќи дека ниту една нормална Иранчанка никогаш не би била со него, Удај одлучил да ја користи необичната „метода“ на „додводување“ на понежниот пол.

Синот на Садам би тргнал навечер со лимузина низ градот и кога забележал убава жена, обично во ноќен клуб, со сила би ја ставел во автомобил, ја носел дома и ја силувал до ори.

Литата на силувани жени сигурно надминува на 1.000, а магазинот „Тајм“ по неговата смрт пишуваше за тоа.

Убивал официри поради танц и поздрав

Удај Хусеин при една прилика убил офицер кој на прославата не му дозволил да танцува со неговата сопруга.

Всушнот толку го прете што несрќниот човек починал во болница од повредите.

 

 

Во друга прилика давел, а потоа убил офицер кој не поздрави при неговото поминување.

Поради пораз ги шишал фудбалерите на нула

е е тна дека еден пд првите предизвикувања на страф кај народот било познат шишање на фудбалските репрезентативци на Ирак на нула.

Откако успеале да се квалификуваат за едно големо натпреварување, удај Хусеин наредил да се ошишаат ќелави, а еден играч брутално го казнил. Мра да шутира камен во форма на топка со сета сила додека не слушанл дека си го скршил стапалото.

https://youtu.be/VSY5d3npJx8

Четиргодини имал двојник

Ирачаните денес знаат и дека своевремено еден очовек цели четири и пол години го глумел Удај Хусеин. Неговото име е Латив Јаиј , а со Удај се знаел од училишната клупа.

https://youtu.be/1x9OMVekPVM

Тој е задолжен за појавување на јавни места, а морал да вети и дека е ќе го шти животот на Удај како да е негов.

– Удај од мали нозе беше арогантен и беобразен. Тој и Латиф никогаш не се сакаа, но мораа да соработуваат затоа што момчето личеше многу на синот на Садам. Затоа беше избран да му биде двојник. Садам се плашеше дека некој може да го убие Удај  го туркаше Латиф. Затоа Латиф мораше и на естетски операции и физички подготоки за да телото му наликува на Удај, пренесуваат медиумите од Западот изјави на луѓе блиски до семејството Хусеин.

– Алах ми даде двајца синови, а сега и трет. Внимав да не ме налутиш, било првото нешто што Садам Хусеин му го рекол на Латиф Јахиј.

Занимавајќи се со незаконски работи, Удај Хусеин дошол до енормно богатство.

Вложувал во бизниси низ Европа и САД, а за тоа време го користел Латиф како свој жив штит. Кога започнала војната во Заливот, Латиф го искористил невниманието на врвот на властите и избегал преку Турција до Виена.

Каков бил Кусај Хусеин?

Другиот син на Садам, Кусај, кој исто така загинал во нападот на американските воздушни сили во 2003. година, бил причлично поинаков од својот брат.

https://youtu.be/VSY5d3npJx8

Loading...

Мирел, трпелив и вечно со тефтер и пенкало во раката, за да запише се што неговиот татко ќе каже.

Не бил ни тој „цвеќе“, но во однос на Удај бил дар.

На крајот, треба да се напомене дека ноќта по смртта на Удај и Кусај Хусеин, кои истата вечер биле убиени од Американците, во Багдад можела да се слушне песна и пукање во воздух до зори.

Leave a Reply