Уапсен контроверзниот милијардер Ендрју Тејт (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ендрју Тејт (35), контроверзниот поранешен кик-боксер беше уапсен заедно со неговиот брат Тристан во Романија под сомнение за силување, трговија со луѓе и организиран криминал, откако полицијата упадна во неговиот луксузен дом.

Loading...

Сега се појави и видео од моментот кога е уапсен.

На почетокот на годинава, во април, беше извршена рација под сомнение за трговија со луѓе.

Контроверзниот поранешен кикбоксер живее со својот брат Тристан Тејт.

Се сомнева дека причината што првично го иницирала неговото апсење е плукањето на социјалните мрежи со Грета Тунберг, откако тој позирал покрај кутија со романска пица.

Ова беше доказ за властите дека тој сѐ уште е во таа земја.

 

Loading...

Кој е Ендрју Тејт и како станал толку богат?