Три лица загинаа во тешка сообраќајна незгода кај Бедински мост (видео)

Сподели со своите пријатели

Три лица ги изгубија животите во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Куманово, потврдија од СВР Куманово.

Loading...

11266703_842452195843013_4433473160143522949_n

Според првичните информации, возило БМВ со кумановски регистарски таблички, движејќи се од населбата Бедиње, изгубило контрола по што излетало од надвозникот и паднало на автопат.

На автопатот во тој момент поминувала цистерна која, во обид да го избегне, поминала на другата коловозна лента.

10609606_842452265843006_9043033303856744706_n

Автопатот е блокиран за сообраќај, во тек е увид и утврдување на причините за несреќата.