Зоран Божиновски

Сподели со своите пријатели

Министерот Оливер Спасовски во емсијата „Вин-вин“ потенцираше дека за МВР е приоритет расчистување на случајот за физичкиот напад врз сопственикот на порталот „Буре Весник“ Зоран Божиновски кој деновиве се случи пред домот на неговата сопруга во Битола. Loading… Министерот силно го осуди овој напад, потенцирајќи дека не постои оправдување заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новинарот Зоран Божиновски денеска преку социјалните мрежи се огласи, откако вчеравечер беше брутално претепан и со тешки повреди заврши во болница. Loading… Тој вели дека синоќа до станарите на околните згради каде што живее е упатена пораката дека не се безбедни и дека ова е небезбедна држава, каде секој можеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Новинарот и уредник на порталот „Буревесник“ Зоран Божиновски вчеравечер бил брутално претепан, објави порталот Инфомакс. Loading… Божиновски со тешки телесни повреди бил пренесен во болница, а фотографии од него кои се вознемирувачки објави негов соработник на социјалните мрежи Љупчо Палевски.     Според Палевски, Божиновски бил претепан пред својата зграда.Прочитај повеќе