Брутално претепан новинарот Зоран Божиновски (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Сподели со своите пријатели

Новинарот и уредник на порталот „Буревесник“ Зоран Божиновски вчеравечер бил брутално претепан, објави порталот Инфомакс.

Loading...

Божиновски со тешки телесни повреди бил пренесен во болница, а фотографии од него кои се вознемирувачки објави негов соработник на социјалните мрежи Љупчо Палевски.

 

 

Според Палевски, Божиновски бил претепан пред својата зграда.

Ова не е прв физички напад врз новинарот кој по потекло е од Куманово, но моментално живее во Битола.

 

Loading...

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Заврши евалуацијата на пилот-програмата за сеопфатно сексуално образование