Зијад Нахалах

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Исламскиот џихад, Зијад Нахалах, синоќа, еден ден по стапувањето во сила на примирјето, се закани дека ќе продолжи со нападите врз Израел доколку двајца членови на палестинската екстремистичка организација не бидат ослободени од израелскиот затвор. Loading… Во интервју за телевизиската мрежа „Палестина денес“ на Исламскиот џихад, Нахалах речеПрочитај повеќе