Железничка пруга

Сподели со своите пријатели

Во близина на Велес синоќа околу 22.30 часот меѓу железничките станици „Рајко Жинзифов“ и „Пчиња“ меѓународен воз, кој сообраќа на релација Солун – Белград, прегазил 14 мигранти, од големата група која се движела по пругата одејќи кон Србија. Loading… На местото на железничката несреќа, екипи на прва помош стигнале одПрочитај повеќе