Жао Лијан

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на Министерството за надворешни работи на Кина, Жао Лијан, денеска ја повика групата Г7 да престане да се меша во внатрешната политика на Кина. Loading… „Позицијата на Кина за Хонг Конг, Ксинџијанг и Тајван е јасна и конзистентна. Таканаречената заедничка изјава на министрите за надворешни работи на земјите одПрочитај повеќе