затвор

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен кумановец вчера бил приведен за доиздржување затворска казна. Loading… – Денеска (27.03.2022) во 10.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го привеле Г.П.(34) од Куманово. За него била издадена судска наредба, со која се барал за доиздржување на затворска казна, информираат од Министерството за внатрешни работи. НештоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американецот Џејмс Рајнерсон (38) мислел дека конечно му се насмевнала среќата, кога неодамна бил пуштен дома од затворот во Колорадо, каде го чекал судењето поради закани, насилно однесување и кривични пријави. Сепак, се испоставило дека е пуштен по грешка и неговата сопруга го вратила во затворот само два часа откакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Французинката Седела Роман, случајно додека џогирала на плажта во Вајт Рок – канадски град на самата граница со американската сојузна држава Вашингтон, ја минала територијата на САД, поради што 15 дена била притворена во американскиот центар за мигранти. – Кога ќе се сетам на тоа си помислувам – зарем морашеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дали сте знаеле зошто Јосип Броз Тито во 1927. година бил најбараниот човек во Загреб и како добил прво 7 месеци, а потоа и 5 години затвор? Во Калифорнија пронајден бродот на Тито (видео) Loading… Постојат детали за животот на поранешниот претседател на Југославија на кои тој додека бил живПрочитај повеќе