Захарова

Сподели со своите пријатели

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска изјави дека неодамнешниот потег на Австралија да го раскине рускиот закуп за новата локација на амбасадата во Канбера го покажува австралиското непочитување на законот. Loading… – При склучувањето договор за решавање на спорот, властите во Австралија истовремено вложија активни напориПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Утре во Русија, а и во целиот свет, секој што ја знае историјата, кој носи правилни заклучоци, ќе се сеќава на трагичниот датум – 24 март 1999 година, кога започна агресијата на НАТО, која донесе многу тага и страдања кај српскиот народ, а на самата Алијанса срам од воените злосторстваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска на прес-конференција го обвини украинскиот претседател Володимир Зеленски дека прави „сè што диктира Западот“ и со тоа „ги продолжува воените операции до последниот Украинец“. Loading… „Зеленски е подготвен да ги жртвува животите на своите граѓани се додека пристигнува финансиска иПрочитај повеќе