X-37B

Сподели со своите пријатели

X-37B изгледа како намален шатл, а сите негови летови се обвиткани во тајност. Воздухопловните сили на САД сега открија дека леталото имало нов модул на задната страна за да можат да направат повеќе тестирања. Loading… Експериментално американско воено вселенско летало се врати од вселената во неделата, по 908 дена воПрочитај повеќе