вонземјани

Сподели со своите пријатели

Ако вонземјаните навистина постојат, зошто не се обиделе да контактираат со нас, прашува во својата статија британски Дејли Мејл и како објаснување нуди ново истражување на научници од Израел. Loading… Според тој неодамна објавен труд, причината е многу едноставна. – Нема знаци на интелигентен живот! Накратко, како што објаснуваат експертите,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Не сме сретнале вонземски живот бидејќи интелигентните општества имаат тенденција да се „избришат““, тврдат научниците – и „човечката раса би можела да биде следната“, пренесува news.sky. Loading… Тимот со седиште во лабораторијата на НАСА ја искористи претходната теорија за Големиот филтер за да ги објасни своите заклучоци. Се вели декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вонземјаните би можеле да нѐ контактираат уште утре и ние мора да знаеме што да им кажеме, предупредија научниците за време на отворањето на новиот истражувачки центар чија цел е да го подготви човештвото за првата средба со вонземски вид, пишува Телеграф. Loading… Универзитетот Св. Ендрјус ги здружи силите соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Астронаутот Нил Армстронг пренел порака до контролата на мисија во главниот центар на НАСА дека два големи, тајанствени објекти ги набљудувале откако слетале на природниот сателит на Земјата, а на тоа укажуваат извештаи за комуникацијата на Американската агенција за истражување на вселената и астронаутите од Месечината. И покрај тоа штоПрочитај повеќе