Волфганг Шојбле

Сподели со своите пријатели

Граѓаните ширум Германија се плашат од високите цени на енергенсите и од она што ги очекува оваа зима, а нивниот политичар вчера им порача дека едноставно се премногу разгалени. Loading… Поранешниот министер за финансии, Волфганг Шојбле (ЦДУ), одговори на стравувањата и апелите на Германците за помош во врска со енергетскатаПрочитај повеќе