власт

Сподели со своите пријатели

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека коалицискиот договор на нејзините конзервативни социјалдемкорати е силна основа за добра и стабилна влада. Меркел на новинарите им рече дека со договорот гермснкото стопанство ќе стане силно и дека ќе ја води земјата во иднината, пренесува АП. Таа рекла дека договорот е темел заПрочитај повеќе