Владимир Константинов

Сподели со своите пријатели

Експлозијата е причина за излетувањето на возот од шините на Крим, изјави денеска претседателот на Кримскиот парламент Владимир Константинов. Loading… Тој за ТВ Русија 24 изјави дека експлозијата се случила поради интервенција на неовластени лица и дека истрагата е во тек, пренесува РИА Новости. Осум вагони со жито излетаа одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шефот на кримскиот парламент Владимир Константинов изјави дека „украинските вандали“ се одговорни за денешната експлозија на мостот на Крим, пренесува РИА Новости. Loading… – Украинските вандали успеаја со крвави раце да го фатат мостот на Крим. Сега имаат со што да се фалат, за 23 години владеење со полуостровот неПрочитај повеќе