Виталиј Барабаш

Сподели со своите пријатели

Русија ги засили нападите врз разурнатиот град Авдијевка на линијата на источниот украински фронт, изјави нејзиниот градоначалник Виталиј Барабаш. Loading… Индустрискиот град во близина на регионалното упориште Доњецк, под контрола на Русија, се соочува со жестоки напади повеќе од еден месец. „Многу е тензично и непријателот е се поактивен. РускитеПрочитај повеќе