Виктор Парликов

Сподели со своите пријатели

Министерот за енергија на Молдавија, Виктор Парликов изјави дека земјата повеќе не добива руски гас. Loading… „Нема да трпиме уцени од Гаспром поради потешкотии во плаќањето на залихите“, рече Парлицов на ТВ8. Тој рече дека од декември Гаспром го снабдува само сепаратистичкиот регион Придњестровје во Молдавија, кој е поддржан одПрочитај повеќе