Виктор Горемикин

Сподели со своите пријатели

Повеќето руски војници ранети во гранатирањето на Макиевка се испратени на лекување во други региони на Русија, соопшти денеска вршителот на должноста шеф на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР) Денис Пушилин. Loading… – Заедно со заменик-министерот за одбрана на Русија, Виктор Горемикин и гувернерот на регионот Самара, Дмитриј Азаров, гиПрочитај повеќе