Викимедија

Сподели со своите пријатели

Рускиот суд денеска ја казни фондацијата Викимедија, сопственик на Википедија, со 2 милиони рубљи (32.600 долари) за написи поврзани со војната во Украина, изјави за Ројтерс Станислав Козловски, раководител на фондацијата во Русија. Loading… Козловски рече дека казната е изречена затоа што не се бришеле статиите кои Русија барала даПрочитај повеќе