Василиј Телиженко

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Крим Василиј Телиженко денеска соопшти дека Русија ја „активирала“ воздушната одбрана во градот Армјанск на северот на Крим и дека нема планови за евакуација на градот, откако во тој регион се слушнале експлозии. Loading… „Ве молам останете смирени, воздушната одбрана е активна. Ги консултирав сите служби и сеПрочитај повеќе