Василиј Пискариев

Сподели со своите пријатели

Руските пратеници ќе расправаат за барањето на Евгениј Пригожин, основач на злогласната платеничка група Вагнер, да им се забрани на функционерите да одат на одмор во странство за време на војната, пишува Sky News. Loading… Пригожин, еден од најблиските сојузници на рускиот претседател Владимир Путин, рече дека е неприфатливо функционеритеПрочитај повеќе