Утар Прадеш

Сподели со своите пријатели

Обилните дождови предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето во најнаселената индиска држава Утар Прадеш, при што загинаа најмалку 12 лица, соопштија денеска властите. Loading… Врнежите предизвикаа и прекини на електрична енергија, прекин на сообраќајот и оштетувања на стотици станбени згради, пренесува АП. Училиштата беа затворени во Лакнау, главниот град наПрочитај повеќе