Уст-Илимск

Сподели со своите пријатели

Како што објави независниот руски медиум МедиаЗона, во градот Уст-Илимск во областа Иркутск, маж со пушка нападнал воена канцеларија за регрутирање, а видеото од нападот се прошири на социјалните мрежи. Loading… Видео објавено од каналите на Телеграм покажува човек со оружје. Мажот испукал истрел, а луѓето во собата почнале даПрочитај повеќе