уртикарија

Сподели со своите пријатели

Четиринаесетгодишниот Калум Кортни од Басилдон во Есекс боледува од ретка болест – ладна уртикарија, што значи дека е алергичен на студ. Loading… Мајката на момчето, Тупни Кортни (38) се плаши дека нејзиниот син може да доживее анафилактичен шок на пат кон училиште. Како што вели, на почетокот мислела дека сеПрочитај повеќе