Укриана

Сподели со своите пријатели

Руската комесарка за човекови права Татјана Москалкова денеска изјави дека размената на 40 воени заробеници била договорена на средба со нејзиниот украински колега Дмитро Лубинец, пренесува Ројтерс. Loading… Состанокот се одржал во хотел во турската престолнина Анкара, на маргините на конференцијата на омбудсманите на Турција, Украина и Русија, наведува британскатаПрочитај повеќе