Туркиш ерлајнс

Сподели со своите пријатели

Турскиот национален авиопревозник Туркиш ерлајнс ги обнови летовите од аеродромот Хатај на југот на земјата, чија писта беше оштетена од разорните земјотреси од минатиот понеделник. Loading… Јахја Устун, претставник на турската авиокомпанија, најави дека летовите од 13 до 19 февруари ќе бараат претходна резервација за да се олесни процесот наПрочитај повеќе