Туполев Ту-95МСМ

Сподели со своите пријатели

Модернизираниот стратешки бомбардер Туполев Ту-95МСМ успешно го заврши пробниот лет, соопшти денеска прес-службата на Обединетата корпорација за авиони (ОАЦ), која и припаѓа на државната компанија Ростех. Loading… Значително подобрениот стратешки бомбардер Ту-95МСМ, кој може да носи проектили, успешно го заврши својот прв лет. Бомбардерот Туполев Ту-95МС е надграден на нивоПрочитај повеќе