Трио „Џентлмен“

Сподели со своите пријатели

Вечерва со почеток во 21 часот, пред платото на Националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“, Куманово, концерт ќе одржи трио „Џентлмен“, информираа денеска од установата. Оттаму ги поканија кумановци да го проследат концертот. Loading… Трио „Џентлмен“ составено од тројца професионални оперски пејачи: Дејан Стоев-тенор, Кристијан Антовски-баритон и Јане Дунимаглоски-тенор,Прочитај повеќе