Трејси Герман

Сподели со своите пријатели

Руската приватна воена група Вагнер, обвиткана во мистерија со години, излезе од сенките за време на војната во Украина. Loading… Сето ова се случува кога државните медиуми ги фалат нејзините платеници и нивните успеси во инвазијата. Тајната организација, со која Кремљ упорно ги негира врските, започна отворена кампања низ РусијаПрочитај повеќе