Тојота

silver Toyota emblem

Сподели со своите пријатели

Јапонската Toyota повеќе од двојно ја зголеми својата добивка во првата половина од финансиската година, со што ја зголеми својата деловна прогноза за целата година. Loading… По шест месеци, нето-добивката застана на 2,59 милијарди јени (ЈПЈ), односно 16,2 милијарди евра, а приходот беше 21,98 милијарди ЈПЈ, односно 137,5 милијарди евра,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јапонскиот Toyota Motors во вторникот објави дека ја прекина работата во фабриката во кинеската провинција Сечуан, откако властите издадоа наредба за заштеда на електрична енергија. Loading… Фабриката на Тојота во Сечуан нема да работи до сабота, изјави портпаролот. Провинцијата Сечуан ја рационализираше потрошувачката на енергија од страна на индустријата заПрочитај повеќе