Тобијас Елвуд

Сподели со своите пријатели

Претставникот на Долниот дом на британскиот парламент и член на Конзервативната партија Тобијас Елвуд во интервју за Скај истакна дека Владимир Путин бил понижен поради руското повлекување и дека очекува рускиот претседател сега да најде начин да ја ескалира конфликт и дополнително зголемување на влогот. Loading… Елвуд, инаку претседател наПрочитај повеќе