Тимур Иванов

Сподели со своите пријатели

Заменик-министерот за одбрана на Русија е приведен под сомнение за примање мито, објави во вторникот највисокото руско истражно тело. Loading… Во кусото соопштение на Истражниот комитет на Телеграм, се наведува дека Тимур Иванов е приведен и дека истрагата за неговиот случај е во тек, пренесува Хина. Портпаролот на Кремљ ДмитријПрочитај повеќе