Тим Лохнер

Сподели со своите пријатели

За првпат на изборите за градоначалник победи кандидатот на екстремно десничарската германска партија Алтернатива за Германија (AfD). Loading… Вчера Тим Лохнер (53) од АфД победи во вториот круг од гласањето за градоначалник во Пирна, град во источната провинција Саксонија, каде АфД беше исклучително силна. Првите резултати покажаа дека Лохнер освоилПрочитај повеќе