Тијантиан Куландер

Сподели со своите пријатели

Ко-основачот на компанијата за криптовалути „неочекувано“ почина на 30-годишна возраст. Loading… Тијантиан Куландер, ко-основач на компанијата за дигитални средства во Хонг Конг Amber Group, почина во сон, изјави портпаролот на неговата фирма. Татко на едно дете, кој се наоѓа на престижната листа на Форбс за 2019 година 30 под 30Прочитај повеќе