Терје Асланд

Сподели со своите пријатели

Норвешка планира да го задржи производството на гас на високо ниво до крајот на деценијата, но ќе го продава по пазарни цени, изјави министерот за енергетика Терје Асланд, отфрлајќи ги предлозите на некои аналитичари и медиумите, пренесува Ројтерс. Loading… „Очекувам дека можеме да го одржиме сегашното ниво на производство доПрочитај повеќе