Тенерифе

Сподели со своите пријатели

Шумски пожар беснее во североисточниот дел на канарскиот остров Тенерифе, кој го отежнува силниот ветер. Loading… Жителите на околните населени места беа евакуирани како мерка на претпазливост, а беше прекинат и пристапот до шумата околу вулканот Теиде. Во гаснењето на пожарот што избувна завчера учествуваа 11 хеликоптери и 150 пожарникари,Прочитај повеќе