тајфун

Сподели со своите пријатели

Десет лица загинаа во налетот на тајфунот што го погоди јужниот брег на Јужна Кореја, локалните власти утринава објавија нов биланс на жртви. Loading… Тајфун придружен со обилни врнежи ја погоди Јужна Кореја на почетокот на неделата. Се верува дека тоа е најсилниот тајфун што ја погодил земјата во последнитеПрочитај повеќе