Тајфун Муифа

Сподели со своите пријатели

Силни ветрови и обилни дождови го зафатија источниот брег на Кина во четвртокот, а тајфунот Муифа предизвика превентивна евакуација на повеќе од милион луѓе и откажување на летовите во Шангај. Loading… Сепак, властите не пријавија смртни случаи, повредени или поголема штета, делумно поради тоа што беа преземени бројни превентивни мерки.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сите комерцијални летови се откажани на двата големи аеродроми во Шангај, во источна Кина, поради пристигнувањето на тајфунот Муифа, соопшти управата на тие два аеродроми. Loading… Како што се наведува, граѓаните ќе бидат навремено информирани за промените на летовите во зависност од развојот на ситуацијата поврзана со тајфунот. Тајфунот соПрочитај повеќе