Светското првенство во фудбал

Сподели со своите пријатели

Неделава беа испукани две ракети кон Полска, при што загинаа двајца локални жители, па поради дополнителна заштита, полската репрезентација до јужната граница беше спроведена со два борбени авиони. Loading… Фудбалската репрезентација на Полска во четвртокот отпатува за Катар на Мундијалот, а за време на летот биле придружувани од два борбениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Грција, Египет и Саудиска Арабија заеднички ќе поднесат кандидатура за домаќин на Светското првенство во фудбал во 2030 година. Loading… Владите на трите земји дадоа зелено светло за отпочнување на процедурата, а најголемиот товар на трошоците ќе падне на Саудиска Арабија, што би помогнало и за изградба на дополнителна инфраструктураПрочитај повеќе