Светлана Тихановска

Сподели со своите пријатели

Во Белорусија денеска почнува судењето на лидерката на опозицијата Светлана Тихановска, која е во егзил и е обвинета за предавство, јавува Ројтерс. Loading… Државната новинска агенција Белта објави дека судењето започна утринава, а на Тихановска и на уште неколкумина им се суди за предавство и обид за преземање на власта,Прочитај повеќе