Струмица

Сподели со своите пријатели

Триесет и деветгодишен жител на Струмица бил приведен од кумановската полиција оти возел патници без за тоа да поседува лиценца. Loading… – На 25.07.2023, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Ј. (39) од Струмица, информираат од Секторот за внатрешни работи. Како што појаснуваат од кумановската полиција, тојПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вчера (16.04.2022) во 15.30 часот полициски службеници од Отсекот за потраги при СВР Куманово го лишиле од слобода И.М.(47)од Скопје, со живеалиште во Струмица. Loading… Тој бил баран по централна потерница за доиздржување казна затвор од 2 години и 6 месеци, а бил осуден на 3 години за сторено кривичноПрочитај повеќе