Ставропол

Сподели со своите пријатели

Бомбардер Ту-22М3 се урна во руската област Ставропол, соопшти руското Министерство за одбрана. Loading… На социјалните мрежи се појави и наводна снимка од падот. „Во реонот на Ставропол, по завршувањето на борбената мисија и враќањето на домашниот аеродром, се урна авион Ту-22М3 на руските воздухопловни сили. Пилотите се катапултираа“, сеПрочитај повеќе