слонови

Сподели со своите пријатели

Олујните облаци конечно се собираат над националниот парк Хванге во Зимбабве, но веќе е доцна за повеќе од стотина слонови кои подлегнаа на долготрајната суша порано во текот на летото. Loading… Симба Марозва и другите чувари во резерватот на Зимбабве сега треба да ги исечат забите од труповите кои сеПрочитај повеќе

three gray elephants on green grass field during daytime

Сподели со своите пријатели

Стадо диви слонови прегазиле возило на голем автопат во Малезија, откако возач со својот автомобил удрил во слонче, соопштија вчера локалните власти. Loading… Во автомобилот биле возачот, 48-годишен маж, неговата сопруга и 23-годишниот син. Во неделата семејството се возело по главниот автопат од островот Пенанг до североисточната крајбрежна држава ТеренгануПрочитај повеќе