Шехаб

Сподели со своите пријатели

Девет лица загинаа, а повеќе се ранети во два напади со автомобил-бомби утринава во градот Махас во централна Сомалија, соопштија безбедносни извори и очевидци. Loading… Нападите и се припишуваат на радикалната исламистичка група Шехаб. Тие беа изнесени во провинцијата Хиран, каде пред неколку месеци припадници на милицијата и сомалиската армијаПрочитај повеќе