Шанкси

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати во земјотресот со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала што во понеделникот ја погоди кинеската југозападна провинција Сечуан се искачи на 74, објавија кинеските медиуми. Loading… Според нив, 259 лица се повредени во најсилниот земјотрес што го погодил Сечуан од 2017 година, а по 26 лицаПрочитај повеќе