Северодонецк

Сподели со своите пријатели

Гувернерот на украинската област Луганск, Серхиј Гајдаи денеска изјави дека руските војници полека напредуваат кон центарот на Северодонецк. Loading… Тој за украинската државна телевизија изјави дека украинските сили кои го бранат Северодонецк не се во опасност да бидат опколени, бидејќи може да се повлечат во Лисичанск, на спротивниот брег наПрочитај повеќе