Сергеј Гаидаи

Сподели со своите пријатели

Жителите на областа Луганск во источна Украина се повикани на итна евакуација. Loading… „Следната недела може да биде тешка. Ова може да биде последна шанса да ве спасиме“, рече шефот на регионалната управа на Луганск, Сергеј Гаидаи, цитиран од Би-Би-Си.   Медведев се заканува: Европа ја очекуваат празни полици, криминал,Прочитај повеќе