село Драгоманце

Сподели со своите пријатели

Непознат сторител завчера извршил кражба во основното училиште во селото Драгоманце во општината Старо Нагоричане. Loading… – На 14.02.2023 во 07.55 часот во Полициското одделение Старо Нагоричане било пријавено дека со употреба на сила било влезено во основното училиште во село Драгоманце и биле одземени повеќе предмети, информираат од СекторотПрочитај повеќе