Саули Ниниште

Сподели со своите пријатели

Финскиот претседател Саули Ниниште очекува неговата земја да стане членка на НАТО. Loading… Ниниште во интервју за германскиот весник „Зидојче цајтунг“ изјави дека тргнува од фактот дека има огромно парламентарно мнозинство за влез на Финска во НАТО, пренесува Танјуг.   Лукашенко: Белорусија ќе биде со Русија во сите тешкотии  Прочитај повеќе