Сара Хакаби Сандерс

Сподели со своите пријатели

Најмалку 32 лица загинаа во силните бури што предизвикаа торнада во јужните и средните западни региони на САД во последните денови, соопштија официјални лица. Loading… Системот на огромно невреме погоди осум држави во текот на викендот со 50 прелиминарни извештаи за торнада, пишува Гардијан. Меѓу погодените држави се Индијана, Ајова,Прочитај повеќе